Burlata

AISIALDI GUNEA
10:00 gunearen irekiera:
-barra ireki.
-rokodromoa ireki.
-drogak analizatzeko txokoa ireki.
-parodia.
-euskara aisialdian.
-graffitti tailerra
11:00 herri kirol ikuskizuna.
12:00 Gaztetxe Martxaren amaierako manifestazio orokorra gaztetxetik.
12:30 ekitaldia orokorra okupazio gunean.
14:30 bazkaria: paellada.
15:00 zirko eskola.
15:00 monologoa: Jon Plazaola.
16:00 tailerrak.
17:00 herri kirol txapelketa: laiak…
17:45 bukaerako parodia.
18:00 bakarlariak: Jonu eta Jone.
20:00 gunearen itxiera.

AUTOGESTIO GUNEA
10.00 gunearen irekiera:
-erresistentzia tailerra.
-autogestioari buruzko tailerra.
-pelota tailerra.
-egin itzazu zure txapak.
-egin itzazu zure kamisetak.
12:00 Gaztetxe Martxaren amaierako manifestazio orokorra gaztetxetik.
12:30 ekitaldia orokorra okupazio gunean.
13:30 kantautorea.
14:00 bazkari mundiala herri okupatuetako axumeekin, txalapartaz ta trikitixaz lagundurik.
16:00 primerako monologoak Movimiento Bolaren partetik.
17:00 jam session bikaina Euskal Herriko gazteriaren partetik.
18:30 kontzertua: hip hop + graffittiak + Musikherriako talde bat.
20:00 gunearen itxiera.
Egun osoan zehar distriak, herri azoka, kalejira makarra-festiborako tailerra, txoko expression, trikitilariak, gazte asanbladen materiala, sorpresak…

GAZTERIA GUNEA
10:00 gunearen irekiera: kolektibo ezberdinak egongo dira plazan zehar, bakoitzak bere txokoa izango duelarik: Bilgune Feminista, Hegoak, Segi, MOC antimilitaristak, EHGA, RASH, EHK, Ekologistak Martxan, Itoizekin Solidarioak, kolektibo anarkistaren bat eta Maulets (Herri Katalanak). Bakoitzak ekimen ezberdin bat burutuko du: bideoak, tailerrak, hitzaldiak, erakusketak… Hauek 16:00ak arte egongo dira (manifestazioko orduan ez da ezer egongo).
12:00 Gaztetxe Martxaren amaierako manifestazio orokorra gaztetxetik.
12:30 ekitaldia orokorra okupazio gunean.
13:00-16:00 kolektiboak dauden bitartean, “Tiro al fatxa” motako jokuak egongo dira plazan, baita karikatura egileak ere.
14:00 bertso-bazkaria: lasagna edo pasta entsalada + yogurra.
15:00 txontxongilo emanaldia “Arazo larriak” taldearen eskutik.
16:00 gazteriari omenaldia + antzerki berezia.
16.30 karaokea.
18:00 kontzertuak: Txakurrak…
20:30 gunearen itxiera.
Egun osoan zehar Euskal Herriko gazte asanbladen materialarekin tonbola bat egongo da.

OKUPAZIO GUNEA
10:00 gunearen aurkezpen-antzerkia.
10:15 hitzaldi eta erakusketak:
-okupazioaren historia Euskal Herrian.
-okupazioaren historia Europan.
-okupazioaren historia Katalunian.
-etxe okupatuen esperientzia trukaketa
-Hego ameriketako lur okupazioaren historia.
12:00 Gaztetxe Martxaren amaierako manifestazio orokorra gaztetxetik.
12:30 ekitaldia orokorra okupazio gunean.
13:30 bazkaria: sagardotegi barazkijalea (lapiku).
-bertsoak.
-olerki emanaldia: Sorgintxulo.
14:00 kontzertuak: Amaiur, Kloratita, Zartakada, Zea Mays eta Habeas Corpus.
17:00 kalejira makarrafestiboa (Iruñea).
22:00 gunearen itxiera.

UMEEN TXOKOA
10:00 gunearen irekiera:
-tailerrak.
-puzgarriak.
-jolasak.
11:00 pailazoak: Kuko, Truko eta Bolemweider.
16:00 pailazoak.